SPOR SALONLARINDA HAVUZU NE KADAR SIK KULLANIYORSUNUZ?

blog yazısı ekle !

SPOR SALONLARINDA HAVUZU NE KADAR SIK KULLANIYORSUNUZ?

Spor salonları geniş hizmet skalası ile farklı beklentilere sahip olan üyelerin ihtiyaçlarını karşılıyor. Spormerkezi içerisinde havuz olması halinde havuz üyeliği için ek bir ücret söz konusu oluyor. Üyelik paketine havuzu dahil edilmesinerağmen havuz kullanımı diğer spor branşlarına oranla çok daha az tercih ediliyor.


Spor salonlarında havuz kullanımının az olmasının başlıca sebebi yüzmenin yüksek efor gerketirmesidir. Yüzme özellikle kış mevsiminde pek çok kişi tarafından tercih edilmeyebiliyor. Oysa bedenin zindeliği ve kas yapısının sağlığı söz konusu olduğunda yüzmeden daha faydalı bir spor dalı bulmak oldukça güç.

Spor salonu üyeliğine havuzu da ekleyen bireyler için haftada en az 2 gün 1'er saat olacak şekilde yüzme öneriliyor. Yüzme diğer sporlara nazaran çok daha yorucu ve zorlayıcı olabiliyor. Bu sebeple havuz kullanımı az olsa dahi kişisel disiplini sağlayarak yüzmeye ağırlık vermekte fayda olacaktır.İstanbul çok sayıda havuzlu spor salonu barındırıyor. Size en uygun salonu tercih ederek yüzmenin faydalarını deneyim edebilirsiniz.