SPOR SALONLARININ YENİ GÖZDESİ SPINNING

blog yazısı ekle !

SPOR SALONLARININ YENİ GÖZDESİ SPINNING

Spor salonları dönemsel olarak egzersiz programlarında değişiklik gösteriyor ancak kardiyo çalışmaları uzun yıllardır olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Kardiyonun önem kazanmasının başlıca sebebi pek çok kişinin zayıflama ve forma girme konusundaki arzusu oluyor. Kardiyo çalışmaları nabzı yükseltip hızlı yağ yakımı olanağı tanıdığı gibi kardiyo sonrasında da gün içerisinde yapılan tüm eylemlerde daha fazla kalori harcanmasını sağlıyor.


Spinning de bu noktada ön plana çıkıyor. Spinningin yoğun tempolu bir çalışma olması sebebi ile diğer kardiyo çalışmalarına göre daha fazla kalori yakma imkanı sunduğu biliniyor. 45 dakikalık spinning çalışması ile ortalama 600-700 kalori yakmak mümkün oluyor.

İstanbul, çok sayıda spor salonu ve spinning programı ile sporseverlerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Spinning ile çağımızın hastalığı olan obeziteden uzak, fit ve zinde bir yaşam sürmek mümkün oluyor. Siz de spor salonu üyelik kaydınızı oluşturarak spor salonlarının yeni gözdesi spinning ile tanışabilir; böylece kalp, damar sağlığınızı koruma altına alabilir, sağlıklı yaşama merhaba diyebilirsiniz.