SPOR SALONU – ALETLİ PİLATES PROGRAMLARI

blog yazısı ekle !

SPOR SALONU – ALETLİ PİLATES PROGRAMLARI

Pilates bedensel dengeyi sağlamak, esnekliği artırmak ve kasları uzatıp kuvvetlendirmek amaçlı uygulandığı gibi çoğu zaman da fizik tedavi uzmanlarının gözetimi ile tedavi ihtiyacı gereği uygulanmaktadır. Pilates top ile mat üzerinde ve reformer (aletli pilates) olmak üzere üç ana başlıkta inceleniyor.Reformer Pilatesin Faydaları (Aletli Pilatesin Faydaları):

Reformer pilates, bir diğer ismi ile aletlipilates yaylar, hareketli bantlar ve makara sistemi ile çalışan bir egzersiz modelini ifade etmektedir.Reformer pilates ile vücudun dengesi sağlandığı gibi eklem, kas ve iskelet yapısını sağlığını korumak, çoğu zaman da ağrıların azalması ve bedenin sıkılaşması gibi etkilerİ bulunmaktadır.

İstanbul, çok sayıda sporsalonu, pilates stüdyosu ile pilatese ilgi duyan bireylere hizmet veriyor. Pilatesi gerek fizik tedavi amaçlı, uzman gözetimi altında, gerekse spor amaçlı pilates eğitimenleri gözetiminde gerçekleştirebilir; iskelet ve kas sisteminizin sağlığını koruyabilirsiniz. Sporun uzun süreli bir yolculuk olduğunu unutmadan biran önce spor merkezi üyelik kaydınızı oluşturarak pilatesin faydalarını bedeninizde gözleyebilirsiniz.