SPOR SALONU ARARKEN ÖNEM VERİLEN 5 KONU

blog yazısı ekle !

SPOR SALONU ARARKEN ÖNEM VERİLEN 5 KONU

Spor yapmanın sağlığa olan olumlu etkisi herkes tarafından biliniyor. Peki ya spor yapacağınız salonu seçerken dikkat etmeniz gereken 5 ana başlığı biliyor musunuz? Endişelenmeyin seçiminizi doğru yapabilmeniz için spor salonu ararken önem verilen başlıkları sizin için bir araya getirdik.  • 1.Konum:Spor merkezi ararken ilk dikkat etmeniz gereken ve en önemli koşul ulaşım kolaylığı. Spor salonu evinize ya da iş yerinize muhakkak yakın olmalı aksi halde üye olmasınarağmen salona gitmeyen grup içerisinde kendinizi bulursunuz ve bu amacınıza ulaşamadığınız anlamına gelir.
  • 2.Temizlik:Spor merkezleri için temizlik koşulu olmazsa olmazdır. Duşlar, tuvaletler, spor yapılan alanın temiz olması sağlığınız açısından son derece önemli.
  • 3.Ekipman ve üye sayısı: Bir diğer önemli unsur olarak karşımıza çıkıyor. Üye sayısı ile ekipman sayısı uyumlu olmaması halinde spor yapmak için aletlerin boşalmasını bekleyerek uzun zaman harcamak durumunda kalırsınız. Bu da hem bedeninizin soğuması hem de sizin spordan soğumanız anlamına gelir.
  • 4.Kişisel sporprogramları: Spor eğitmenleri ve kişiye özel programları bir diğer olmazsa olmaz olarak karşımıza çıkıyor.
  • 5.Ücret: Ücret skalası da uzun süreli spor yapmaya olanak sağlayan ya da engelleyen konular arasında yer alıyor. Unutmayın ki spor uzun süre gerçekleştirmeniz gereken bir eylem, bütçenizi aşan bir salon ile kendinizi zorlayarak 1 aylık üyelik sağlamanız, sporun devamlılığı olmayacağının bir işaret.
İstanbul çok sayıda spor salonu ile sporseverlere kucak açıyor. Kendinize en uygun salonu belirleyerek yıllık üyelik avantajlarından yararlanabilirsiniz.