SPOR SALONU İÇİN SAĞLIK RAPORU

blog yazısı ekle !

SPOR SALONU İÇİN SAĞLIK RAPORU

Günlük kişisel aktivitelerimizi dengede tutmak ve beden sağlığımızı korumak adına sporun gerekliliği tartışılmaz bir gerçek. Hayatınıza sporu dahil edebilmeniz için sporu yapabilecek sağlıkta olmanız da başlangıç aşamasındaki en önemli unsurlardan biri. Beden sağlığınızı korumak ve size uygun sporu yapabilmeniz için spor salonu kayıtlarında sağlık raporu zorunluluğu bulunuyor.

Spor için sağlık raporu gerekliliği hem kendi sağlığınız açısından hem de salondaki diğer üyelerin sağlığını tehlikeye atmamak adına son derece önemli. Spor merkezleri kaydı öncesinde spor yapabileceğinizi belirten sağlık raporunu aile hekiminden temin edebileceğiniz gibi polikliniklerden de alabilirsiniz. Yüzme gibi toplu kullanım alanlarının olduğu bir spora dahil olacaksınız yalnızca sağlık raporu almanız yeterli olmayacaktır.

Yüzme programı olan spor salonları için kayıt yaptırmada idrar testi ve mantar testleri de zorunlu uygulamalar arasında yer alıyor. Belirtilen testler ve raporlardan olumlu sonuç alınmaması halinde tedavi görülüp rahatsızlık sonlandırılmadan salon kaydı gerçekleştirilemiyor. Sağlığınızın elverişli olması halinde sporu hayatınıza dahil etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. İstanbul, çok sayıda spor salonu ile sporseverleri zinde ve formda tutmaya devam ediyor. Bedeninizi korumak için siz de hemen salon kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.