SPOR SALONU – KARDİYO EGZERSİZLERİ

blog yazısı ekle !

SPOR SALONU – KARDİYO EGZERSİZLERİ

Spor salonları bilinçli kardiyo programları uygulayabileceğiniz ideal yerlerdir. Kardiyo egzersizlerinin önem kazanmasının başlıca sebebi yağ yakımı ve kilo verme isteği olarak karşımıza çıkıyor.Kilo vermede en önemli aşama şüphesiz ki yağ yakım aşaması oluyor. Yağ yakımını hızlandırabilmek için de nabzın yükseldiği egzersizler bir diğer adı ile kardiyo çalışmaları gerekiyor.En Etkili Kardiyo Çalışmaları:

Nabzı yükselten ve yağ yakımını hızlandıran egzersizlerin genel ismi kardiyo programıdır.Spor merkezleri uzman spor eğitmenleri ile kardiyoprogramları hazırlıyor. Peki ya salona gitmediğiniz günlerde hangi egzersizler ile kardiyo yapabileceğinizi biliyor musunuz? Evde ve dışarıda yapabileceğiniz kardiyo çalışmalarını sizin için derledik.

Koşu: 20 dakika tempolu koşu ya da bedeninizin spor alışkanlığına göre minimum 10 dk. olacak şekilde tempolu koşu nabzı yükselterek yağ yakımını başlatabilir.

İp Atlamak: İp atlama tempolu gerçekleştirildiği takdirde pek çok spordan çok daha fazla kalori yakmaya sebep olur. 15-20 dk. ip atlamanın faydasını kısa sürede görebilirsiniz.

Bisiklete Binmek / Pedal Çevirmek: Bisiklete binebilir ya da parklardaki pedal çevirme aletleri ile yaklaşık 20 dk. kardiyo çalışabilirsiniz.

Jumping Jack: Uluslararası anlamda sıklıkla gerçekleştirilen bir kardiyo çalışmasıdır. Zıplama etkisi ile kalori yakımı gerçekleşiyor.

Belirttiğimiz kardiyo çalışmalarını yapabileceğiniz gibi ilgilendiğiniz spor dalına uygun spor salonundaki personal trainer ile profesyonel kardiyo çalışması gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul, çok sayıda spor merkezi ile sporseverleri sağlıklı bir hayata hazırlıyor.