SPOR SALONU - PERSONAL TRAINER NEDİR?

blog yazısı ekle !

SPOR SALONU - PERSONAL TRAINER NEDİR?

Spor salonlarıverdikleri hizmetler ile fark yaratıyor ve rekabeti artırıyor. Personal trainer da spor merkezleri için adeta olmazsa olmazlar arasında yerini alıyor. Eğitiminli ve deneyimli bir personal trainer ile çalışmak son derece önem kazanıyor.

Personal Trainer Nedir?

Kişisel spor eğitmeni olarak nitelendirilebilecek olmasına rağmen personal trainer için yalnızca spor koçu ya da eğitmeni demek yeterli olmayacaktır. Personal trainer ile yapılan çalışmalarda bedenin ihtiyacı olan egzersiz modeli, beden kitle endeksi ve beslenme programı belirleniyor. Böylece sağlıklı yaşam kriterleri ile uyumlu bir döngü oluşturuluyor.

İstanbul, çok sayıda spor salonu ile sporseverlerin ihtiyaçlarını karşılıyor. Ancak sporun uzun vadeli bir yolculuk olduğunu, bilinçli, profesyonelce ve motivasyon düşürmeden sürdürülmesi gerektiğini fark ederek profesyonel spor eğitmenleri ile çalışmanın önemini kavramakta fayda var. Siz de hayatınıza sporu dahil etmek, form tutmak, beden sağlığınızı korumak ve stres atmak istiyorsanız biran önce spor salonu üyeliğinizi yaptırabilir ve kişisel spor eğitmeniniz ile hazırlayacağınız programa başlayabilirsiniz.