SPOR SALONU PERSONAL TRAINER SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

blog yazısı ekle !

SPOR SALONU PERSONAL TRAINER SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Günümüzde çok sayıda spor salonu ve salonlarda çalışan personal trainerlar bulunuyor. En iyisini seçmek ya da seçim aşamasında dikkat edilmesi gerekenler pek çok kişi için zorlayıcı bir süreci ifade ediyor. Spor salonu çalışmalarını verimli kılma adına "personal trainer seçiminde dikkat edilmesi gerekenler" artık zorlandığınız bir konu olmaktan çıkıyor.
Başarılı Bir Personal Trainer Nasıl Olmalı?

Mezuniyet koşulu: Beden eğitimi ve spor meslek yüksek okulu mezunu olması profesyonel destek vermenin ilk koşulu olarak karşımıza çıkıyor.

Sertifika: Personal trainer çalıştığı branşa dair uzmanlık kazanmış olmalı ve sertifikası bulunmalı.

Tecrübe: Uzun zamandır profesyonelce mesleğin içerisinde olması verimli egzersiz programları hazırlama ve öğrencisini tanıma konusunda son derece önemlidir.

Ön görüşme: Üyenin ihtiyaçları, beden ölçüleri, varsa sağlık sorunları ve diğer konulara ilişkin detaylı bir görüşme gerçekleştirilmeli böylece öğrencinin beklentilerine ve fiziksel koşullarına uygun program oluşturulabilir.

İstanbul, çok sayıda spor merkezi ve spor eğitmeni alternatifleri ile seçim yapma olanağı sunuyor. Size en uygun spor salonu ve personal trainer belirleyerek sporu yaşam tarzınız haline getirebilirsiniz.