SPOR SALONU VE SPINNING ÇALIŞMALARI

blog yazısı ekle !

SPOR SALONU VE SPINNING ÇALIŞMALARI

Spinning yeni nesil kardiyo çalışmalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Spinning, müzik eşliğinde bisiklete binme, bir diğer ifade ile pedal çevirme olarak nitelendirilebilir.Spor salonları haftalık programlarında spinning çalışmaları için ortalama 3 gün bulunuyor. Spinning ile tempolu fitness çalışması gerçekleştirerek yüksek kalori yakmak mümkün oluyor.
Ortlama 50-60 dakikalık spinning grup çalışmalarında 600-700 kalori yakılıyor. Böylece yoğun kardiyo çalışması gerçekleştirilmiş oluyor. Diğer kardiyo programlarında olduğu gibi spinningte de ilk amaç zayıflamak ve sıkılaşmak oluyor. Spining çalışmaları motivasyonu yüksek tutmak adına tempolu müzik eşliğinde grup aktiviteleri olarak gerçekleştiriliyor.

İstanbul, çok sayıda profesyonel hizmet veren spor salonunu bir arada bulunduruyor. Spining programları yürüten spor salonları ile üyelik anlaşması gerçekleştirerek pedal çevirmenin ve kalori yakmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Dilerseniz haftalık spor programınıza spiningi de dahil ederek temponuzu artırabilir, kalp damar sağlığınızı koruyabilir, kalori yakabilir ve formda bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Biran önce spormerkezi kaydınızı yaptırarak spordan gelen sağlığı ve zindeliği deneyim etmenizi öneririz.