SPOR SALONUNDA HARCANAN KALORİ

blog yazısı ekle !

SPOR SALONUNDA HARCANAN KALORİ

Spor salonları kalori yakmak için sıklıkla ziyaret ediliyor. Kalori yakmanın onlarca yolu hem kadın hem de erkek sporseverler tarafından deneniyor. Sporun bir yaşam biçimi haline gelebilmesi için fazla kilolardan kurtulmak ve kas ağırlığı yağ ağırlığından yüksek bir bedene sahip olmak gerekiyor. Sporun uzun bir yolculuk olduğunu hatırlatarak hangi egzersizler ile ne kadar kalori yakabileceğinize dair sizleri bilgilendireceğiz.


Hangi Egzersiz Ne Kadar Kalori Yaktırıyor?

Spor merkezleri aletli çalışmanız halinde yaktığınız kaloriyi anlık takip edebileceğiniz teknoloji ile çalışıyor. Günlük yakmanız gereken kaloriyi ve yapacağınız egzersizleri belirleyerek spor eğitmeniniz ile program çıkarabilirsiniz. Ancak hangi egzersiz ile ortalama ne kadar kalori harcayabileceğinize ilişkin sizi bilgilendireceğiz. Salon dışındaki sportif aktivitelerinizde belirteceğimiz ortalamaları dikkate alabilirsiniz.

Koşu: Yarım saat koşarak ortalama 450 kalori yakabilirsiniz.

Bisiklet sürmek: Yarım saatte ortalama 300 kalori yakabilirsiniz.

Yüzme: Yarım saatte ortalama 350 kalori yakabilirsiniz.

İp Atlamak: Yarım saatte ortalama 400 kalori yakabilirsiniz.

Yürüyüş: Yarım saatte ortalama 100 kalori yakabilirsiniz.

İstanbul, çok sayıda spor salonu ve profesyonel spor eğitmenleri ile sağlıklı kalori yakmanıza olanak sunuyor. Siz de spor merkezi üyeliği oluşturarak hayatınıza sporu dahil edebilirsiniz.