SPOR SALONUNDA KARDİYO MU AĞIRLIK MI ÇALIŞMALI?

blog yazısı ekle !

SPOR SALONUNDA KARDİYO MU AĞIRLIK MI ÇALIŞMALI?

Spor salonları çok sayıda sporsever tarafından farklı amaçlar güdülerek ziyaret ediliyor. Spor merkezi üyeliğinizin sebebi zayıflamak ve forma girmek ise kardiyo olmazsa olmazlar arasında yerini alıyor. Şayet spor yapmadaki amacınız kas çalıştırmak ve vücut geliştirmek ise ağırlık çalışmaları önem kazanıyor. Ancak her iki durumda da kardiyo çalışmasına ihtiyaç duyulduğu da biliniyor.Kardiyo Çalışması: Kalori yakma, nabzı yükseltmek ve dolayısıyla gün içerisinde gerçekleştirilen tüm aktiviteler ile yağ yakımı sağlamak için muhakkak kardiyo çalışması gerçekleştirmek gerekiyor. Ancak kardiyo çalışmaları yalnızca zayıflamak isteyenler tarafından uygulanmıyor. Vücut geliştirme amaçlı yapılan çalışmalarda da kardiyo egzersizleri bulunuyor.

Ağırlık Çalışması (Vücut Geliştirme): Ağırlık çalışmaları esnasında, öncesinde ya da sonrasında yağ yakımı amacı ile kardiyo çalışmaları gerçekleştiriliyor. Ancak kardiyo ve ağırlık çalışmasından verim alınabilmesi adına vücut geliştirme sporuna uygun beslenme programı uygulanması gerekiyor.Vücut geliştirme sporu için kardiyonun ağırlık öncesi ya da sonrası çalışılmasına yönelik çok sayıda tartışma bulunuyor. Tüm tartışmaların önüne geçecek iki farklı yöntem ile egzersizlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ağırlık ile eş zamanlı kardiyo çalışabilir ya da ağırlık çalışması yapmadığınız bir günde kardiyo çalışmanızı tamamlayarak vücudunuza istediğiniz kaslı formu kazandırabilirsiniz.

İstanbul, spor salonları bakımından çok sayıda alternatife sahip… Siz de en yakın spor merkezi ile üyelik anlaşması gerçekleştirerek sporu hayatınıza dahil edebilirsiniz.