SPOR SALONUNDA NASIL GİYİNİLMELİ?

blog yazısı ekle !

SPOR SALONUNDA NASIL GİYİNİLMELİ?

Spo rsalonu üyelik işleminin ardından pek çok kişi spor mağazalarının yolunu tutuyor. Daha önce spor salonuna gitmeyenler için giyilecekler uzun süre düşünmeye sebep olabiliyor. Spor salonunda giyilecek kıyafetlere dair sizi bilgilendireceğiz; böylece ilk gün acemiliğini spor kıyafetlerinize yansıtmamış olacaksınız.
Spor salonunun ilk kurallarından biri doğru ve temiz spor ayakkabı seçimidir. Spor yaparken hiçbir şekilde aklınız ayağınıza takılmamalı; ne büyük ne de küçük bir spor ayakkabıya sahip olmamalısınız. Ayağınızın ölçülerine uygun ve daha önce dışarıda kullanılmamış temiz bir spor ayakkabı ile egzersizleri yapabilirsiniz.Spor kıyafeti kısmına geldiğimizde ise rahat hareket edebileceğiniz ve hava alan eşofman ya da tayt, tshirt gibi kombinasyonları tercih edebilirsiniz. Spor kıyafetlerinizdeki en önemli koşul hareket engeli yaratmaması ve sportif çizgilere sahip olmasıdır.

Spor salonu için uygun kıyafet seçiminin ardından bir diğer olmazsa olmaz havludur. Havlusuz spor salonuna gitmemelisiniz. Terinizi silebileceğiniz bir havluya muhakkak sahip olmalısınız. Spor kıyafetlerine dair bilgi sahibi olduğunuza göre spor salonu kaydınızı yaptırabilirsiniz. İstanbul, çok sayıda spor merkezi ile siz sporseverleri bir araya getiriyor ve profesyonelce spor yapma olanağı sağlıyor.