SPOR SALONUNDA ÖZEL DERS ALMANIN FAYDALARI NELERDİR?

blog yazısı ekle !

SPOR SALONUNDA ÖZEL DERS ALMANIN FAYDALARI NELERDİR?

Spor salonları üyelerin taleplerine yönelik hizmetlerini özelleştirmeye devam ediyor. Sağlıklı koşullarda sporun devamlılığı için bilinçli program yapmak önem kazanıyor. Bilinçli bir spor programı dendiğinde de ilk akla gelen personal trainer ile çalışmak oluyor. Personal trainer bir başka deyişle kişisel spor eğitmeni ile yapılan çalışmalar bireyin vücut yapısı, beden kitle endeksi, spor alışkanlıkları ve yaşam koşulları dikkate alınarak belirleniyor.

Spor Salonunda Personal Trainer İle Çalışmanın Faydaları:

Spor Disiplini: Personal trainer ile çalışmak, programlı ve düzenli bir çalışma programına sahip olmak anlamına geliyor. Böylece üyeler zamanla sporu bir alışkanlık haline getirebiliyor ve spor disiplini kazanmış oluyor.

Kişiye Özel Egzersiz: Bedene, spor yapma amacına ve hatta beslenme alışkanlıklarına uygun kişiye özel egzersiz programı uygulanmış oluyor.

Motivasyon: Spor yapmak bir motivasyon işidir. Rutin bir program ile spor yapmak belirli dönemlerde motivasyonun düşmesine sebep olabilir. Bu noktada kişisel spor eğitmenleri motivasyonu artıracak yeni programlar uyguluyor.

Güvenli Spor: Diplomalı bir spor eğitmeni ile yapılan çalışmalarda bilinçli hareket edilmiş oluyor; böylece sakatlanma riski de minimize oluyor.

İstanbul, çok sayıda spor salonu bulunduruyor. Profesyonel spor salonları kişiye özel spor eğitmenleri ile özel spor programı uygulama olanağı sunuyor. Siz de bedeninize ve yaşam tarzınıza en uygun sporu özel dersler ile hayatınıza dahil edebilirsiniz.