SPOR SALONUNDA YAPILMAMASI GEREKEN 5 HAREKET

blog yazısı ekle !

SPOR SALONUNDA YAPILMAMASI GEREKEN 5 HAREKET

Spor salonları bedenimize olduğu kadar hayatımıza da şekil veriyor. Salon üyeliği ile spor disiplini kazanılmış oluyor. Spor disiplini kazanana kadar salonlarda aşırı hareketlerde bulunan ya da yazılı olmayan ancak uygulamada birçok kişinin özen gösterdiği kurallara uymayan kişiler görmeniz mümkün. Spor yaparken pekçok kişiyi bilinçli ya da bilinçsizce rahatsız eden yapılmaması gereken hareketleri sizin için derledik.


1.Salona Gitme Amacını Unutmamalı: Unutmayın ki spormerkezi kaydı yaptırmanızın sebebi spor yapmak. İlk amacınız spor yapmak olmalı. Diğer üyeler ile gereksiz ve fazlasıyla çaba göstererek iletişim kurmaya çalışmak son derece anlamsız ve basit duruyor.

2.Ekipman Kullanımı:Spor salonu içerisindeki ekipmanların kullanımı sonrasında alakasız yerlere bırakmak sizden sonraki kullanıcıların ekipmanlara ulaşamaması anlamına geliyor. Spor salonları eviniz değil, gönlünüzce dağıtamazsınız; aldığınız yere bırakmaya özen göstermelisiniz.

3.Ter Kokmayın: Temiz bir beden terlediğinde hemen kokmaz. Terin üzerinizde kuruması ardından tekrar terlemeniz halinde koku oluşumu başlar. Salona gideceğiniz günler duş almış olmanız ter kokmanızı engelleyecektir. Spor sonrası da duş almanız gerektiğini hatırlatmıyoruz bile.

4.Makyajlı Spor: Makyajlı bir surat ile spor yapmak salona spor yapmak için gidildiği algısını azaltıyor. Her yerin bir usulü olduğunu unutmayın. Makyaj ter dökeceğiniz bir ortam için son derece gereksiz ve cilt sağlığı içinde zararlı.

5.Spor Yaparken Telefonla Konuşmayın: Salona gitme amacı kafa dağıtmak olan kişileri iş hayatının stresli konuşmalarına kulak misafiri edip rahatsız etmemelisiniz. Yüksek sesli müziğin olduğu spor merkezleri içinde telefonla konuşmak için sesinizi yükseltmek durumunda kalıyorsunuz ve tüm salon size dinliyor. Spor yaparken telefonunuzdan uzak durmaya gayret etmelisiniz.

Spor salonunda yapılmaması gereken hareketler bilindiğine göre artık kendinize uygun salonu bulup kayıt yaptırabilirsiniz. İstanbul, çok sayıda spor salonu ile spor meraklılarını bekliyor.