WUSHU NEDİR? TEKNİKLERİ NELERDİR?

blog yazısı ekle !

WUSHU NEDİR? TEKNİKLERİ NELERDİR?

Türkiye ve tüm dünyadaki çocuklar artık internet çağı nedeni ile hareket etmez oldular. Bu hareketsizliğin temel nedeni ise ailelerin çocuklarına alıp ellerine oynamaları için verdikleri akıllı telefon ve tabletlerdir. Ancak bu akıllı telefonlar ve tabletler genç nesilleri köreltmekte, gelişmemiş bir vücut ve özgüveni kırık kişiler olarak piyasaya çıkartmaktadır. Ancak gençler spor ile ilgilenseler daha sağlıklı ve zinde bir vücuda kavuşacaklardır.Gençlerin aynı zamanda özgüvene de ihtiyaçları vardır. Çünkü birçok kişi fark etmiştir ki gençlerimizin ve hatta yaşı ilerlemiş bazı kişilerin dahi günümüzde özgüvenleri oldukça düşüktür. Bunu yenmenin en kolay yolu ise bir dövüş sporu ile ilgilenmek olacaktır.

İstanbul merkezli bir federasyonu da bulunan wushu sporu ile genç yaşlı herkes özgüvenini ve kendisini yenileyip tazeleyecektir. Ancak "Wushu nedir? Teknikleri Nelerdir?" diye soracak olursanız açıklaması oldukça kolaydır. Çin menşeili olan bir saldırı ve savunma sporudur. Wushu saldırı ve savunma yanında akrobasi ve bale figürlerini de bünyesinde barındırarak daha sanatsal ve kareografik bir spor ortaya çıkarmaktadır. Hm bedensel hem de zihinsel gelişimi sağlayan bu sporun ana fikri benden ve ruh uyumunu sağlamaktır.

Wushu teknikleri, tarihi ve daha birçok bilgiyi içerisinde barındıran bir belgesel.
Wushu nedir ve Wushu Federasyonu hakkında birçok bilgiyi içerisinde barındıran bir video.Wushu tekniği ve özellikle Wushu'da olan tekme tekniklerini açıklayan ve gösteren Muhuttin Alp'ten eğitim videosu.Wushu sporunun içerisinde barındırdığı ve birçok Wushu sporcusu tarafından dahi bilinmeyen en gizli teknikler.TRT Spor tarafından tanıtılan Wushu savunma sanatı ve incelikleri.Asya'nın sporu olan Wushu sporunun eğitimlerinin anlatıldığı bir video. Eğitimlerin nasıl gerçekleştiğinin anlaşılması için hazırlanmış bir video.Wushu'da temel tutuşlar ve hareketlerin önemi çok fazladır. Temelden doğru öğrenilen hareketler ile çok daha başarılı bir Wushu sporcusu olunabilmektedir.