YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN 5 PİLATES HAREKETİ – PİLATES SALONLARI

blog yazısı ekle !

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN 5 PİLATES HAREKETİ – PİLATES SALONLARI

Son zamanlarda birçok kişi tarafından çok daha fazla rağbet gören spor dallarından birisi pilates olmuştur. Pilates uzun yıllardır Amerika'da vücut sıkılaştırma, gençleşme ve zinde kalmak için yapılan bir spor olmakla beraber aynı zamanda bir çok modeli ile her yaştan ve statüden insan tarafından yapılmaktadır. Spor olarak yapılan bu pilates artık spor olmaktan çıkıp yaşam tarzı halini almıştır. Birçok kişi televizyondan, internet sitelerinden ya da başkalarından duyarak pilates hakkında bilgi sahibi olmaktalar. Özellikle her şeyde olduğu gibi yine bu sporunda Türkiye'de en çok yapıldığı yer İstanbul olmuştur.Yeni başlayanlar için 5 pilates hareketi videolarda pratik olarak hareketleri ile yapılarak gösterilmekte. Eğer sizlerde pilatese başlamak istiyorsanız ancak yeni başlayanlar için hareketleri bilmiyorsanız videoyu izleyerek kaliteli bir şekilde başlangıç yapabilirsiniz.

Pilatese yani başlayan kişiler için hazırlanmış 5 temel hareket ve altın kuralların anlatıldığı bir video.Yeni başlayanlar için temel kalça kaldırma hareketleri ile sarkmış ve kilo sebebi ile büyümüş kalçalar rahatlık ile küçültülebilir.Günümüzde en çok kilo verilmek istenen ve sıkılaşması istenen bölgeler göbek ve bel bölgesidir. Bu bölgelerden kilo vermek için temel hareketler oldukça basittir.

Basen eritmek için en temel hareketler ile göbek eritme hareketlerinin birleştiği temel hareketler.Bacak inceltmek ve sıkılaştırmak için yapılması gereken temel hareketler ve teknikler.

Pilates ile sırt kaslarını da güçlendirmek mümkündür. Bu sırt kaslarını güçlendirmenin birkaç temel hareketi vardır.Pilates ile temel sırt kas çalışması konusunda farklı birkaç teknik daha.