İstanbul Savunma Sanatları

İstanbul Spor Merkezleri Savunma Sanatları

SAVUNMA SANATLARI

Savunma sanatları denildiği zaman ilk olarak akla Uzakdoğu ülkeleri gelmektedir. Hem bizim kültürümüze çok ta uzak olmayan savunma sanatları hem de bununla birlikte eskilden televizyon ekranlarından görmeye alışık olduğumuz birçok Uzakdoğulu oyuncuların da etkisiyle ister istemez bizler de savunma sporlarına ilgi duymaktayız. Savunma sporları; aslında savunma sporları oldukça genel bir tanımdır. Yani birçok Uzakdoğu sporuna verilen genel bir isimdir. Fakat biz savunma sanatı denildiği zaman ne anlatmak istediğimizi t...
devamı...

Spor Merkezi Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
İstanbul Spor Merkezleri Savunma Sanatları

SAVUNMA SANATLARI

Savunma sanatları denildiği zaman ilk olarak akla Uzakdoğu ülkeleri gelmektedir. Hem bizim kültürümüze çok ta uzak olmayan savunma sanatları hem de bununla birlikte eskilden televizyon ekranlarından görmeye alışık olduğumuz birçok Uzakdoğulu oyuncuların da etkisiyle ister istemez bizler de savunma sporlarına ilgi duymaktayız. Savunma sporları; aslında savunma sporları oldukça genel bir tanımdır. Yani birçok Uzakdoğu sporuna verilen genel bir isimdir. Fakat biz savunma sanatı denildiği zaman ne anlatmak istediğimizi tanımlayacak olursak; en kısa şekliyle saldırıya karşı yapılan ataktır. Ya da size karşı uygulanan şiddete sizin gösterdiğiniz mukavemet ve ya kendinizi savunma teknikleridir.

Birçok anlamda kullanılan savunma sporlarının aslına bakarsanız tek bir amacı vardır. Bu amaç benimsediği felsefe olup şiddeti reddetmektir. Ama herhangi bir kaba kuvvete maruz kalmanız durumunda da kendinizi gerek silahlık gerek silahsız olarak korumanız çok önemlidir. Savunma sanatlarının isimlerinden kısaca bahsedecek olursak; Kick Boks, Jiu jitsu, Brazilian jiu-jitsu (BJJ), Muay Thai, Thai Boks, Wushu, Aikido, Budokaido, Wing Tsun, Judo, Karate, Krav Maga, Ninjutsu, Savate ve Tae-Bo Tai-Chi başlıca savunma sanatlarıdır. İşte tüm bu savunma tekniklerinin öğretilmesi savunma sanatları kurslarının görevidir. Savunma sanatlarının birçoğu silah kullanmadan bedensel yetenekleri ön plana çıkarırken bazıları da savunma alet ve ekipmanlarını kullanma yolunu seçmiştir. Bu sayede kişi kendini en iyi şekilde savunma ve koruma imkanı da elde etmiş olur.

Savunma sanatları ülkemizde oldukça yoğun ilgi gören sporların başında yer almaktadır. Bu nedenle spor okulları ve spor merkezleri bu konunun üstüne oldukça fazla düşmektedir. Yani oldukça yüksek talep olan savunma sanatları konusunda hocaların öğrencilerine en faydalı olabilecekleri ortamı hazırlamaktadırlar. Özellikle ülkemizde Ankara ve İstanbul gibi mega şehirlerimiz başta olmak üzere tüm Türkiye'de büyük ilgi gören savunma sanatları için spor merkezleri ek kontenjanlar ve daha fazla derslikler kurarak çok daha fazla kişiye ulaşmayı hedeflemektedir. Sizde savunma sanatlarından herhangi birine gönül verdiyseniz ve ya savunma sanatlarını siz de öğrenmek istiyorsanız bir spor merkezine danışarak size en uygun savunma sanatı seçimini yapabilirsiniz.